Testowanie masek antysmogowych jako sprawdzona ochrona dla zdrowia

W ciągu ostatnich lat ludzie coraz częściej sięgają po maski antysmogowe, głównie ze względów zdrowotnych. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, iż nie każda maseczka chroni.

Po co używać masek antysmogowych?


Jak sama nazwa mówi, chronią nasz układ oddechowy przed przedostaniem się smogu, czyli substancji szkodliwych unoszących się w powietrzu, a szkodliwych dla naszego organizmu. Najczęściej pojawia się jesienią i zimą, gdy ruszy sezon grzewczy.

Która maskę wybrać?


Najlepsza opcja są maski, które przejdą wszystkie testy. Test masek przeciwsmogowych odbywa się najczęściej w trzech etapach. Pierwszym z nich jest wdechu, czyli przez maskę nie powinno przedostać się powietrze nieprzefiltrowane. Drugi etap to przeciek wewnętrzny, natomiast ostatni to test polega na odporności na przenikanie mgły, np. oleju.

Czy zawsze jest kolorowo?


Dobre maski antysmogowe test powinny przejść bez problemu. Jednak cena wiąże się z jakością. Na rynku dostępnych jest wiele zamienników, jednak wątpliwa jest prawdziwość testowania tych masek. Kupowanie takich produktów to wydawanie pieniędzy w błoto oraz marnowanie swojego zdrowia. Należy pamiętać, że droższa maska to sprawdzona maska, i jednocześnie prawidłowa ochrona przed zanieczyszczeniami.

Test masek antysmogowych znajdą państwo tu